عمر سینک ظرفشویی را چگونه بالا ببریم؟

افزایش طول عمر سینک ظرفشویی, برای تمیز کردن سینک استیل نباید از وسایل سابنده استفاده کنید. جهت بالا بردن طول عمر سینک ظرفشویی استیل بهتر است آن را با پودر صابون و با اسفنج نرم تمیز کنید.

بعد از شستشوی روزانه سینک‌ها را کمی با سرکه و صابون مایع بشویید، مخصوصاً اگر در جایی زندگی می‌کنید که آب شما سختی بالایی دارد. این کار لکه‌های حاصل از سختی آب را از بین می‌برد و باعث دوام و بالا بردن طول عمر سینک ظرفشویی شما می‌شود.

از برس سیمی یا پد سایشی استفاده نکنید زیرا سینک دچار خراش می‌شود.
مواد شوینده سفید کننده را برای تمیز کردن سینک‌ها استفاده نکنید زیرا استفاده از این مواد موجب ایجاد لکه سیاه روی سینک می‌شود.

ظرف‌های داغ را مستقیماً روی سینک استیل قرار ندهید.
جوش شیرین باعث از بین بردن رسوبات روی سینک می‌شود.

جهت بالا بردن طول عمر سینک ظرفشویی خود، از جرم گیر استفاده نکنید، زیرا اسید قوی در جرم گیر به سینک شما آسیب وارد می‌کند.

اگر سینک ظرفشویی شما استیل است بهتر است از جوش شیرین برای تمیز کردن آن استفاده کنید اما توجه داشته باشید که جوش شیرین برای سینک‌های آلومینیومی و چینی مناسب نیست.

سینک‌های آلومینیومی و چینی را با پودر ماشین لباسشویی تمیز کنید.

برای درخشان شدن سینک ظرفشویی استیل می‌توانید بعد از آبگیری کامل سینک روی آن آرد بپاشید و بعد از مدتی آرد را با دستمال پاک کنید. سپس آن را با آب داغ شستشو دهید، در این صورت شاهد درخشش سینک خواهید بود.

سینک‌های سرامیکی باوجود اینکه آلودگی را کمتر نشان می‌دهند اما نیاز به تمیزی دارند. برای تمیز کردن این سینک‌ها نمی‌توان از هر موادی استفاده کرد زیرا ترکیب و ساختار آن را به هم می‌ریزد. برای تمیز و درخشان کردن این گونه سینک‌ها بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید.

برای نگه‌داری بهتر از سینک ظرفشویی گرانیتی به ویژه سینک‌هایی که در آن ها از گرانیت سیاه و قهوه‌ای استفاده شده است، می‌توان از روغن‌های معدنی نیز استفاده کرد.

چرا تمیز کردن سینک ظرفشویی اهمیت دارد؟

معمولا سینک استیل ظرفشویی، رنگ نقره‌ای دارد و به خاطر همین رنگ، بسیاری تصور می‌کنند که سینک ظرفشویی‌شان نیازی به شستشو و تمیز کردن ندارد و سینک استیل ظرفشویی به دلیل ارتباط با آب و مواد شوینده همیشه تمیز است.

با این حال بهتر است بدانید که باکتری و ویروس‌ها روی سطح استیل و فلزی طول عمر بیشتری دارند و رطوبت سینک به رشد باکتری نیز کمک می‌کند.

میوه و سبزیجات با تمام آلودگی‌ها در سینک ظرفشویی شسته می‌شوند و ظرف‌ها داخل سینک تمیز می‌گردند. در صورتی که در تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل غافل شوید، ممکن است باکتری‌ها وارد میوه و سبزیجات یا غذاها شوند.

در این صورت شستن سینک ظرفشویی به دلیل افزایش سلامت و بهبود سبک زندگی سالم اهمیت بسیاری دارد.

چگونه رسوب و جرم سینک ظرفشویی را از بین ببریم؟

همیشه گفته اند که «پیشگیری بهتر از درمان است» در این مورد نیز بهترین کار پیشگیری از ایجاد جرم و رسوب است. موردی که باید همیشه در نظر داشته باشید، مراقبت روزانه، هفتگی و ماهانه است:

تمیز کردن روزانه سینک

تمیز کردن روزانه‌ی سینک باید در انتهای شستن ظروف انجام شود. هر بار که ظروف خود را شستید، بلافاصله سینک ظرف‌شویی را نیز تمیز کنید. بهترین محلول برای تمیز کردن سینک، آب و صابون است. اگر می‌خواهید سینک جرم نگیرد، آب و صابون را فراموش نکنید. این ترکیب باعث می شود چربی‌ها روی سینک باقی نمانند و به مرور به جرم و رسوب تبدیل نشوند.

تمیز کردن هفتگی سینک

آخر هفته نیز سعی کنید سینک ظرف‌شویی خود را با سرکه سفید و سپس آب و صابون تمیز کنید.

سرکه سفید یکی از بهترین، رایج‌ترین و در دسترس‌ترین محلو‌ل‌های پاک‌کننده به شمار می‌رود. از هر محلولی استفاده می‌کنید، آخرین مرحله شستشو باید با آب خالص باشد.

هیچ گونه محلولی حتی سرکه و صابون نباید روی سینک برای مدت طولانی باقی بماند. بهترین فرمول این است که سرکه به مدت 15 دقیقه روی سینک باقی بماند، سپس با آب و صابون و در انتها نیز با آب خالی سینک خود را تمیز کنید.

تمیز کردن طولانی مدت سینک

اگر تمامی موارد بالا را رعایت کنید کارتان به این مرحله نمی‌رسد! با این وجود برخی افراد زمان یا حوصله تمیز کردن سینک ظرف‌شویی را به صورت منظم ندارند. در نتیجه بعد از مدتی شاهد ایجاد جرم و رسوب روی سینک خواهند بود.

چاره این افراد جوش شیرین است. جوش شیرین باعث از بین بردن رسوبات در سینک‌های استیل شده و آن را به‌خوبی برق می‌اندازد.

برای گرفتن بهترین نتیجه ابتدا سینک خود را خیس کنید، جوش شیرین را توسط برس یا هر وسیله دیگری روی سینک بمالید. سپس به مدت 10 الی 15 دقیقه جوش شیرین را روی سینک باقی بگذارید، با سرکه و در نهایت با آب و صابون سینک خود را به خوبی تمیز کرده و برق بیندازید.

چطور سینک ظرفشویی را براق کنیم؟

برای براق کردن سینک‌های استیل تا حد امکان از جرم‌گیراستفاده نکنید. اسید موجود در ترکیبات جرم‌گیر با استیل سینک ظرف‌شویی شما واکنش نشان داده و به مرور رنگ آن را از بین می برد.

همان‌طور که اشاره شد بهترین ماده برای تمیز کردن و برق انداختن سینک ظرف‌شویی استیل، جوش شیرین است.

با این وجود، جوش شیرین برای سینک‌های آلومینیومی و چینی مناسب نیست. برای این نوع سینک‌ها از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنید.

ابتدا سینک را مقداری خیس کنید، پودر را روی آن بپاشید و توسط اسفنج به خوبی تمیز کنید، سپس از سرکه سفید و در نهایت نیز آب و صابون برای تمیز کردن کامل سینک خود استفاده کنید.

و در آخر

امیدواریم استفاده لازم را از این مقاله کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های مارا نیز مشاهده بفرمایید..


قیمت سینک ظرفشویی , خرید سینک توکار درشهریار, سینک ظرفشویی ارزان در تهران , قیمت سینک ظرفشویی برند اسنایکو در شهریار , قیمت سینک تک لگن در شهریار, جدیدترین مدل سینک , تولید سینک برند اسنایکو, صفحه گرانیتی اسنایکو , سینک دوقلو توکار  , قیمت سینک سنگی , شماره تماس تولیدی سینک اسنایکو , بهترین صفحه گرانیتی اسنایکو در شهریار, ادرس تولیدی اسنایکو, لیست قیمت صفحه گرانیتی , snaiko , صفحه گرانیتی ضد خش , صفحه گرانیتی ضد لک ، قیمت سینک سفید گرانیتی در شهریار ، صفحه گرانیتی اسنایکو ، سینک گرانیتی اسنایکو ، اسنایکو ، تولیدی اسنایکو ، تولید سینک ظرفشویی گرانیتی ، سینک ظرفشویی اسنایکو ، تولید سبنک گرانیتی در تهران ، s.naiko , تولید سینک و صفحه گرانیتی در شهریار, تولید سینک گرانیتی در تهران ,