عوامل موثر در انتخاب سینک ظرفشویی

انتخاب سینک ظرفشویی مناسب, در نظر گرفتن مواردی که گفته شد برای شروع خوب است حالا باید دیگر موارد را نیز یک به یک برررسی کنید. از لحاظ جنس، اندازه، نحوه نصب و …. همه محصولات موجود در بازار یکسان نیست. موقع خرید به این موارد توجه کنید.

اندازه و ابعاد  ظرفشویی

انتخاب سینک ظرفشویی مناسب

برای نصب سینک ظرفشویی فضایی محدود در بین کابینت ها در نظر گرفته می شود.

این فضا با توجه به نوع و اندازه سینک، طراحی می شود. به همین دلیل کابینت سازها از قبل در مورد سینک ظرفشویی سوال می کنند. اگر قصد تعویض سینک قدیمی را دارید باید محصولی به اندازه سینک قبلی خریداری کنید.

البته همیشه امکان نصب سینک ظرفشویی بزرگتر هست ولی نمی توانید یک محصول کوچکتر را روی محل سینک بزرگتر نصب کنید.

ابعاد استاندارد در برندهای مختلف متفاوت است ولی معمولا دو لگنه بزرگتر از تک لگنه های معمولی است .

اگر فضای کافی در اختیار دارید خرید سینک با ابعاد بزرگتر ایده خوبی است. اما در محدودیت فضا می توانید از ظرفشویی هایی با عمق بیشتر استفاده کنید تا فضای بیشتری برای شستشو داشته باشید.

انتخاب سینک  از نظر نصب

انتخاب سینک ظرفشویی مناسب

از لحاظ نصب دو نوع سینک  توکار و روکار در بازار موجود است. سینک ظرفشویی توکار در فضای میان کابینت جای داده می شود در واقع صفحه کابینت به اندازه ابعاد کابینت برش می خورد.

ظرفشویی توکار بسیار پر طرفدار است و دکوراسیون آشپزخانه را مدرن تر نشان می دهد. نوع نصب سینک روکار تفاوت زیادی با توکار دارد. نصاب سینک را از بالا روی صفحه سنگ یا ام دی اف نصب می کند.

در تصویر زیر نمونه ای از ظرفشویی توکار را می بیند. صفحه کابینت از چهار طرف سینک دیده می شود و سینک ظرفشویی در بین کابینت جاساز شده است.

انتخاب سینک ظرفشویی از لحاظ جنس

علاوه بر ضخامت ورق سینک، جنس متریال ساخت این محصول نیز بسیار متنوع است.

انواع  سنگی، سرامیکی، گرانیتی، استیل در بازار موجود است. با وجود تولید محصولات جدیدتر هنوز هم سینک ظرفشویی استیل  در اغلب آشپزخانه ها دیده می شود.

این محصولات در طرح های متنوع با سینی های چپ و راستی و تعداد لگن های کم و زیاد، خیلی کار راه انداز هستند.

جنس سینک روی قیمت خرید تاثیر زیادی دارد از قبل در این مورد تصمیم گیری کنید. برخی از رایج ترین سینک ها از لحاظ جنس اینها هستند:

انتخاب سینک ظرفشویی گرانیتی

دارای رنگبندی و مدل های بسیار متنوعی و زیبایی است رنگ های مشکی، دودی، قهوه ای، بژ و کرم در بازار موجود هستند. سینک گرانیتی از مواد پلیمری ساخته شده است.در نظر داشته باشید که امکان ترک خوردگی یا شکستن این محصولات هم زیاد است.

انتخاب سینک سنگی

سینک های سنگی از جنس کوارتز ساخته شده اند و دکوراسیون آشپزخانه را شیک تر می کنند. برای طبیعت دوستان این سبک طراحی ایده آل است.

سینک سرامیکی

سبک طراحی آشپزخانه سفید با سینک سرامیکی بسیار زیباتر می شود.نوع سرامیکی با کابینت آشپزخانه سفید هماهنگی فوق العاده ای دارد.

انتخاب  ظرفشویی شیشه ای

سینک شیشه ای از جدیدترین محصولات در دکوراسیون آشپزخانه است. جنس رویه از شیشه سکوریت نشکن و لگن از جنس استیل است!

این محصول علاوه بر احتمال شکستگی بالا، لکه های آب را نیز خیلی زیاد نشان می دهد.

سینک  مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

عمق

عمق لگن سینک آشپزخانه معمولا بین ۱۵ تا ۳۰سانتی متر است و این در صورتی است که متداول ترین اندازه عمق لگن این نوع سینک ۱۸سانتی متر است.

عمق لگن سینک ظرفشویی ،زمانی که نمیخواهیم سیفون را لمس کنیم اهمیت زیادی دارد که سعی کنید تا جایی که امکان دارد عمیق ترین مدل سینک آشپزخانه را برای خرید سینک ظرفشویی استفاده کنید.

محل نصب شیرآلات

قبل از خرید سینک ظرفشویی توجه به اینکه شیرآلاتی که می‌خریم با سینک ما تطابق دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بیشتر سینک‌های ظرفشویی دارای سوراخ‌های آماده برای نصب شیرآلات هستند. در حالی که سینک‌های کامپوزیت معمولا سوراخی جهت نصب شیرآلات ندارند و انتخاب محل شیرآلات را به عهده خریدار می‌گذارند.

می‌دانیم که سینک ظرفشویی و شیرآلات را باید بطور جداگانه خریداری نماییم. با وجود این هنگام خرید سینک با سوراخ‌های آماده ، خرید شیرآلات متناسب با سینک شما توصیه می‌شود.

بهترین مارک  ظرفشویی چیست؟

برندهای مختلفی از سینک ظرفشویی در بازار وجود دارد. برخی از این برندها کیفیت بیشتری دارند. ما سعی کردیم بهترین مارک سینک ظرفشویی را بر اساس کیفیت و استحکام، تنوع و زیبایی و قیمت مناسب برای شما لیست کنیم.

سینک ظرف‌شویی آروما (Aroma) ساخت کشور ایتالیا
اوتیس (Otis) ساخت کشور چین
ترامونتینا (Tramontina) ساخت کشور برزیل
شاک (Schock) ساخت کشور آلمان
فاستر (Foster) ساخت کشور ایتالیا
لتو (Leto) ساخت کشور ترکیه
وایز (Wise) ساخت کشور ایتالیا
سیگما (Sigma) ساخت کشور ایتالیا

و در آخر

امیدواریم استفاده لازم را از این مقاله کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های مارا نیز مشاهده بفرمایید..


قیمت سینک ظرفشویی , خرید سینک توکار درشهریار, سینک ظرفشویی ارزان در تهران , قیمت سینک ظرفشویی برند اسنایکو در شهریار , قیمت سینک تک لگن در شهریار, جدیدترین مدل سینک , تولید سینک برند اسنایکو, صفحه گرانیتی اسنایکو , سینک دوقلو توکار  , قیمت سینک سنگی , شماره تماس تولیدی سینک اسنایکو , بهترین صفحه گرانیتی اسنایکو در شهریار, ادرس تولیدی اسنایکو, لیست قیمت صفحه گرانیتی , snaiko , صفحه گرانیتی ضد خش , صفحه گرانیتی ضد لک ، قیمت سینک سفید گرانیتی در شهریار ، صفحه گرانیتی اسنایکو ، سینک گرانیتی اسنایکو ، اسنایکو ، تولیدی اسنایکو ، تولید سینک ظرفشویی گرانیتی ، سینک ظرفشویی اسنایکو ، تولید سبنک گرانیتی در تهران ، s.naiko , تولید سینک و صفحه گرانیتی در شهریار, تولید سینک گرانیتی در تهران ,