تعریف سینک زیرکار

سینک زیرکار چیست,  همانطور که از اسم آن می توان حدس زد، سینکی است که در زیر کابینت نصب می شود.

برای به کارگیری سینک زیرکار در آشپزخانه، نیاز است که بخشی از کابینت بریده شود. پس از بریدن کابینت به جهت نصب سینک، سینک زیرکار به کمک بست و چسب های مخصوص در زیر کابینت نصب می گردد.

از نظر ظاهری، سینک زیرکار یک ظاهری نوین و مدرن به آشپزخانه می دهد. اما فقط هم به ظاهر توجه نکنید. در ادامه به بررسی برخی از معایب این سینک ها می پردازیم.

سینک های زیرکار، آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است. به همین جهت است که انتخاب درست ابزار های آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. علاوه بر کارایی، ظاهر زیبا در آشپزخانه نیز از مواردی است که معیار مهمی برای بسیاری از افراد می باشد.

از جمله اصلی ترین اجزای آشپزخانه، سینک ظرفشویی است. سینک ظرفشویی عموما بخش بزرگی از فضای کلی آشپزخانه را در بر می گیرد. به همین جهت است که در صورت عدم تناسب سینک با سایر اجزا، ظاهر آشپزخانه بهم می ریزد. علاوه بر تاثیر سینک در ظاهر، یک سینک بی کیفیت و نامتناسب، کارایی مناسبی برای شستشو نیز ندارد.

سینک های در انواع مختلفی تولید می شود. یکی از دسته های اصلی سینک، سینک های زیرکار است. به همین جهت، در این مطلب به بررسی مزایا و معایب انواع سینک زیرکار می پردازیم.

سینک زیرکار چیست

ویژگی‌ های سینک‌ زیر کار

سینک زیرکار چیست

سینک‌های زیر کار به نام سینک‌های کورین یا سینک‌های زیر صفحه‌ای نیز شناخته می‌شوند. این سینک‌ها مانند دیگر مدل سینک ها دارای قابلیت‌های مخصوص به خود هستند.

به عنوان مثال سینک‌های زیر کابینتی که توسط شرکت های همچون اخوان، استیل البرز و ایلیا استیل و پرنیان استیل که سه غول بزرگ تولید کننده انواع سینک های کورین در ایران می باشند تولید می‌شود.

این مدل سینک های زیرصفحه ای دارای لگن‌های بسیار عمیق هستند و هنگام شستشوی ظروف درون آن­ها آب به محیط بیرون راه پیدا نمی‌کند.

طریقه نصب سینک های زیر صفحه ای

برای نصب سینک‌ زیر صفحه ای باید بین کابینت‌های آشپزخانه برشی ایجاد کنید و سپس سینک را از زیر به کابینت نصب کنید. این نحوه نصب سینک کورین ، سینک را با بدنه کابینت‌های هماهنگ نشان می‌دهد.

نمای آشپزخانه با وجود این سینک‌های زیبا و کارآمد جذاب‌تر به نظر خواهد رسید. به همین دلیل افرادی که علاقه‌مند هستند خانه‌ای با دکوراسیون شیک و مدرن داشته باشند همیشه این سینک های زیر کار را برای آشپزخانه خود انتخاب می‌کنند.

تفاوت سينک توکار و سینک زیرکار چيست؟

سینک توکار یا سینک زیرکار؟ پس از انتخاب صفحه ی روی کابینت، نوبت به انتخاب سینک شما است. سینک های استیل را می توان در دو دسته طبقه بندی کرد:

  • سینک توکار
  • سینک زیرکار

هرکدام از این سینک ها مزایا و معایب خود را دارند و بنابر سلیقه ی خود م یتوانید سینک مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در سینک های زیرکار لبه ی سینک زیر صفحه ی کابینت قرار میگیرد و تنها گردی داخل سینک قابل مشاهده است.اما در سینک های توکار  لبه های سینک روی صفحه ی کابینت قرار می گیرند و در واقع روی کابینت نصب می شوند. این سینک ها برای افرادی که نمی خواهند زمان زیادی را در طول روز صرف خشک کردن اطراف سینک کنند بسیار مناسب است.

سینک زیرکار در طراحی مدرن

امروزه در بسیاری از طراحی های معماری و دکوراسیون داخلی مدرن ما شاهد استفاده از سینک زیرکار هستیم که برای زیر صفحات کورین یا در کل زیر صفحات کابینت استفاده می شود.

این سینک ها نسبت به سینک های توکار دارای ظرافت بیشتری هستند و زیبایی منحصر به فردی به آشپزخانه شما می دهند. اگر شما زیبایی آشپزخانه خود را در اولویت اول خود قرار می دهید و زمانی در طول روز برای رسیدگی و خشک کردن اطراف سینک صرف می کنید این سینک ها برای شما مناسب هستند.

یکی از مشکلاتی که برای این سینک ها مطرح می شود این است که در صورت آب بندی نامناسب صفحه روی کابینت باد می کند. اما اگر شما از صفحات کورین یا کوارتز برای صفحه ی روی کابینت خود استفاده کرده اید دیگر نگران این مشکل نباشید زیرا این صفحات غیر قابل نفوذ و متخلل هستند. ولی برای باقی ماندن درخشندگی و جلای صفحات قبل از خشک شدن اب روی سطح بهتر است شما آن را با یک دستمال خشک کنید زیرا ممکن است لکه های ناشی از رسوب آب روی سطح باقی بماند.البته در پاک کردن لکه ها از سطوح کورین می توانید روش های پاک کردن انواع لکه ها روی سطوح کورین را مشاهده کنید.

معایب سینک زیر کابینتی یا زیر کار

سینک‌ های زیرکار مانند هر وسیله‌ی دیگری معایب خاص خود را دارند. در زیر به‌صورت موردی معایب آن را ذکر کرده‌ایم:

قیمت این نوع سینک از سینک های معمولی بیشتر است
نصبش سخت تره
اگر به هر دلیلی تصمیم به تعویض سینک آشپزخانه یا نصب سینک معمولی بگیرید، کار مشکل خواهد بود.زیرا صفحه پیشخوان یا کابینت شما برای نصب شیرآلات آشپزخانه سوراخ شده است
برای نصب روی پیشخوان لمینت و کاشی مناسب نیست
شیرآلات روی پیشخوان، صفحه یا دیوار نصب می شوند

و در آخر

امیدواریم استفاده لازم را از این مقاله کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های مارا نیز مشاهده بفرمایید..


قیمت سینک ظرفشویی , خرید سینک توکار درشهریار, سینک ظرفشویی ارزان در تهران , قیمت سینک ظرفشویی برند اسنایکو در شهریار , قیمت سینک تک لگن در شهریار, جدیدترین مدل سینک , تولید سینک برند اسنایکو, صفحه گرانیتی اسنایکو , سینک دوقلو توکار  , قیمت سینک سنگی , شماره تماس تولیدی سینک اسنایکو , بهترین صفحه گرانیتی اسنایکو در شهریار, ادرس تولیدی اسنایکو, لیست قیمت صفحه گرانیتی , snaiko , صفحه گرانیتی ضد خش , صفحه گرانیتی ضد لک ، قیمت سینک سفید گرانیتی در شهریار ، صفحه گرانیتی اسنایکو ، سینک گرانیتی اسنایکو ، اسنایکو ، تولیدی اسنایکو ، تولید سینک ظرفشویی گرانیتی ، سینک ظرفشویی اسنایکو ، تولید سبنک گرانیتی در تهران ، s.naiko , تولید سینک و صفحه گرانیتی در شهریار, تولید سینک گرانیتی در تهران ,