چطور بهترین سینک ظرفشویی را بخریم؟

سینک ظرفشویی چیست, اگر به دنبال خرید سینک ظرفشویی هستید یکی از اولین قدم‌ها کسب اطلاعات درمورد انواع سینک ظرفشویی است.

سینک ظرفشویی مانند بقیه وسایل مورد استفاده در آشپزخانه از تنوع زیادی برخوردار است. برای انتخاب درست سینک باید به نوع، جنس و مهم تر از همه انطباق آن با سلیقه خودتان دقت کنید.

به طور کل برای خرید هر محصولی برای بهترین انتخاب، دریافت اطلاعات همه جانبه، هم در مورد محصول و هم در ارتباط با نیاز و خواسته خودمان مهم ترین عامل است. بنابراین کسب اطلاعات در مورد انواع سینک ظرفشویی برای تصمیم گیری در مورد خرید این محصول یکی از اولین اقداماتی است که باید صورت گیرد.

امروزه فضای آشپزخانه با فضای نشیمن در خانه ادغام و در پی این ترکیب توجه بسیاری به طراحی و مواد مورد استفاده در لوازم و وسایل آشپزخانه، جلب شده است. بعد از کابینت، سینک مهم ترین بخش این فضاست که باید در انتخاب آن همزمان به ارائه بهترین جلوه و داشتن بالاترین کارایی دقت کرد. برای انتخاب بهترین سینک ظرفشویی بایستی به عوامل زیر دقت کرد:

جنس سینک ظرفشویی
اندازه آن
عملکرد
تجهیزات جانبی
نوع طراحی و سبک آن
گارانتی آن

کدوم جنس سینک مناسب کار منه؟

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است و سینک ظرفشویی قلب هر آشپزخانه‌ای است. سینک ظرف شویی قسمتی از آشپزخانه‌ است که زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، از طرف دیگر این وسیله نقش مهمی در ظاهر آشپزخانه‌ دارد؛ بنابراین هنگام انتخاب سینک‌ ظرف‌شویی باید دقت و توجه زیادی به خرج دهید و نکات مهمی را در نظر بگیرید.

 

سینک ظرفشویی ازنظر نحوه کارگذاری چه انواعی دارد؟

علاوه بر جنس مناسب سینک آشپزخانه، شما باید به نکته‌ی دیگری توجه کنید و آن نحوه‌ی کارگذاری سینک است. سینک‌های ظرف‌شویی ازنظر نحوه نصب به سه دسته مختلف تقسیم می‌شوند که در ادامه به‌طور مختصر آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

سینک ظرفشویی توکار

در مدل سینک توکار ابتدا کابینت را برش می‌دهند. سپس سینک ظرف‌شویی را از بالا بر روی کابینت سنگی یا چوبی قرار می‌دهند. در این مدل هر چهار طرف سینک توسط کابینت احاطه می‌شود و همچنین لبه‌های سینک بر روی کابینت قابل‌رؤیت است و اغلب برجسته‌تر از سطح کابینت است.

سینک ظرفشویی روکار

سینک روکار تا حدودی مشابه سینک آشپزخانه توکار است. تفاوت عمده این نوع سینک‌ها در چارچوب آن‌هاست. در پشت سینک‌های توکار کابینت قرار دارد اما در سینک‌های روکار چارچوب آن‌ها در پشت سینک قرار می‌گیرد که به دیوار متصل است. افرادی که کابینت چوبی دارند بهتر است از این نوع سینک استفاده کنند زیرا در غیر این صورت آب زیادی به پشت کابینت پاشیده شده و نفوذ می‌کند.

سینک ظرفشویی زیر کار

آخرین نوع سینک ازنظر نصب سینک زیر کار است. در برخی آشپزخانه‌ها از سنگ کورین برای اوپن آشپزخانه استفاده می‌شود. در این نوع آشپزخانه‌ها سینک مناسب آشپزخانه سینک زیر کار است. در این نوع سینک ابتدا سنگ برش داده می‌شود و سپس سینک ظرف‌شویی از زیر آن نصب می‌شود.

سینک چند لگنه بهتر است؟

آخرین نکته‌ای که باید برای خرید سینک مناسب آشپزخانه خود دقت کنید تعداد لگن آن است.

همان‌طور که ممکن است بدانید، سینک‌‌ها ازنظر تعداد لگن به سینک یک لگنه، دو لگنه و حتی سه و بیشتر تقسیم می‌شوند. اما واقعاً کدام سینک مناسب آشپزخانه شماست؟

سینک ظرفشویی تک لگنه بزرگ

سینک ظرف‌شویی تک لگنه بزرگ مناسب خانواده‌های پرجمعیت است که به‌دفعات زیاد در حال شست‌وشوی ظروف هستند. درواقع مزیت این نوع سینک برخورداری از فضای بزرگ برای شست‌وشو به‌ویژه برای شستشوی قابلمه‌ها و انواع ظروف بزرگ مانند دیس، سینی و … است.

تنها نکته منفی سینک ظرف‌شویی تک لگنه بزرگ، تک کاربردی بودن آن است. یعنی شما در یک‌زمان فقط قادر به انجام یک کار هستید.

سینک ظرفشویی دو لگنه

سینک‌های دو لگنه تنوع بالایی دارند.

اولین نوع سینک دو لگنه، سینک دو لگنه با سایز متفاوت (لگن بزرگ و لگن کوچک) است.

در این نوع سینک، یکی از لگن‌ها بزرگ‌تر از لگن دیگر طراحی و ساخته می‌شود (معمولاً نسبت سایز ۶۰ به ۴۰. است). مزیت استفاده از این سینک کاربردی بودن آن است. با خرید این سینک هم یک سینک ظرف‌شویی بزرگ برای شست‌وشوی ظروف خواهید داشت و هم یک سینک کوچک‌تر برای شستن و آماده‌سازی مواد.

دومین نوع از این سینک، سینک دو لگنه با سایز یکسان (هر دو لگن یک اندازه) است.

در سینک ظرفشویی دو لگنه با سایز یکسان اندازه دو لگن یکسان است و چون هر دو لگن یک اندازه است، کمتر از مدل قبلی، به‌صورت هم‌زمان هم برای شست‌وشوی ظروف و هم شستن مواد غذایی استفاده می‌شود.

زیرا در لگن‌های یک اندازه، فضای لگن‌ها به‌اندازه کافی برای شست‌وشوی ظروف بزرگ نیست، بنابراین نمی‌توان ظروف زیادی را فقط در یک لگن شست و هم‌زمان در لگن دیگر مواد غذایی را آماده کرد.

البته نباید این نکته را نادیده گرفت که در این نوع سینک دو لگنه، می‌توان در یک لگن ظروف را به‌اصطلاح کف‌مال کرد و در لگن کناری آن‌ها را آبکشی کرد.

سینک سه لگنه

برخی از سینک‌ مناسب آشپزخانه با سه لگن تولید می‌شود. اغلب این مدل از سینک‌ها دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک دارند.

میزان استفاده شما از سینک کم است یا زیاد؟
بزرگ‌ترین وسیله‌ای که قرار است در سینک شسته شود، چقدر است؟
آیا خانواده پرجمعیتی دارید و قرار است ظرف‌های زیادی در آن شسته شود؟
آیا از سینک ظرف‌شویی برای موارد دیگری غیر از شستشوی ظروف غذا نیز استفاده می‌کنید؟

و در آخر

امیدواریم استفاده لازم را از این مقاله کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های مارا نیز مشاهده بفرمایید..


قیمت سینک ظرفشویی , خرید سینک توکار درشهریار, سینک ظرفشویی ارزان در تهران , قیمت سینک ظرفشویی برند اسنایکو در شهریار , قیمت سینک تک لگن در شهریار, جدیدترین مدل سینک , تولید سینک برند اسنایکو, صفحه گرانیتی اسنایکو , سینک دوقلو توکار  , قیمت سینک سنگی , شماره تماس تولیدی سینک اسنایکو , بهترین صفحه گرانیتی اسنایکو در شهریار, ادرس تولیدی اسنایکو, لیست قیمت صفحه گرانیتی , snaiko , صفحه گرانیتی ضد خش , صفحه گرانیتی ضد لک ، قیمت سینک سفید گرانیتی در شهریار ، صفحه گرانیتی اسنایکو ، سینک گرانیتی اسنایکو ، اسنایکو ، تولیدی اسنایکو ، تولید سینک ظرفشویی گرانیتی ، سینک ظرفشویی اسنایکو ، تولید سبنک گرانیتی در تهران ، s.naiko , تولید سینک و صفحه گرانیتی در شهریار, تولید سینک گرانیتی در تهران ,