سینک زیرکار چیست؟ 

چرا سینک زیر کار نخریم, سینک زیرکار همان‌طور که از نام آن مشخص است، در زیرکابینت قرار می‌گیرد. برای نصب سینک زیرکار، قسمتی از کابینت را برش داده و سپس به وسیله بست و یا چسب‌های مخصوص، آن را به کابینت وصل می‌کنند.

با نصب سینک‌های زیرکار آشپزخانه‌ جلوه‌ی جذاب و مدرنیته‌ای به‌خود می‌گیرد.
قبل از خرید سینک زیر کار بهتر است با معایب و مزایای آن به‌خوبی آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید، داشته باشید. در ادامه ابتدا معایب سینک زیر کار و سپس مزایای آن را عنوان خواهیم کرد.

تفاوت سينک توکار و سینک زیرکار چيست؟

امروزه با پیشرفت ابزارآلات مهندسی و امکانات آن‌ها، طراحی‌ها به سوی مدرنیزه‌تر شدن رفته‌اند. یکی از حوزه‌هایی که پیشرفت علم و تکنولوژی در آن تاثیر بسزایی گذاشته، مربوط به بحث طراحی می‌شود. شما می‌توانید این پیشرفت را در ارائه طرح‌ها و مدل‌های مختلف از هر چیزی ببینید.

تا چند سال پیش، تصور همه ما از سینک‌های ظرفشویی چند پایه فلزی جوش داده شده به هم و یک سینک ساده نصب شده بر روی آن بود.

ولی امروزه شاهد این هستیم که با توجه به نیازهای روز جامعه سینک‌های آشپزخانه نیز دست‌خوش تغییر شدند و مدل‌های جدید و به‌روزی به بازار عرضه شد.

سینک‌های جدید شامل سه‌ دسته کلی سینک توکار، سینک زیرکار و سینک روکار می‌شود که در این مقاله سعی شده بر موضوع تفاوت سینک توکار و سینک زیرکار با یکدیگر پرداخته شود.

معایب سینک زیرکار

سینک‌های زیرکار مانند هر وسیله‌ی دیگری معایب خاص خود را دارند. در زیر به‌صورت موردی معایب آن را ذکر کرده‌ایم:

 نصب سینک زیرکار

یکی از معایب سینک زیرکار نصب دشوار آن است. سینک‌های زیرکار با برش کابینت همراه است. از طرفی هم اگر به هر دلیلی نتوان برش کابینت را با اندازه‌ی مناسب ایجاد کرد، دو راه درجلوی شما خواهد بود.

اولین راه این است که همان بخش از کابینت را تعویض کنید که باعث صرف هزینه‌ی زیادی می‌شود. اگر هم نخواهید ام‌دی‌اف را تعویض کنید سینک شما ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

در صورتی‌که تمایل به خرید سینک زیر کار دارید، نگران نباشید! اسنایکو سینک با دارا بودن چندین سال سابقه کاری و داشتن نیروهای مجرب برای نصب و تعمیرات سینک در کنار شماست.

این مژدگانی را نیز به شما می‌دهیم که در صورتی که از باسنایکو سینک خرید خود را انجام داده باشید، سینک زیر کار به‌صورت رایگان توسط حرفه‌ای ترین افراد برای شما نصب خواهد شد.

 جایگزینی سخت 

یکی دیگر از معایب سینک زیر کار، جابجایی سخت آن با هر سینک دیگر است. سینک‌های توکار با برش کابینت همراه است، چنانچه که شما بخواهید بعد از مدتی یک مدل دیگر از سینک را بگذارید، چون محل سینک برش خورده است، ممکن است برای نصب حق انتخاب محدودی داشته باشید.

آب‌بندی دقیق

از آن‎جایی که کناره‌های سینک زیرکار به کابینت وصل می‌شود، باید دقت داشت که از بهترین چسب برای نصب استفاده کرد. اگر آب‌بندی به درستی صورت نگیرد، استفاده از این سینک موجب می‌شود تا آب به داخل کابینت نشت کند و موجب آسیب دیدن آن شود.

 استفاده از کابینت مقاوم برای سینک زیرکار

یکی دیگر از معایب سینک زیرکار، نیاز داشتن آن به پشتیبانی بالاست. این سینک‌ها‌ چون تکیه‌گاهی ندارند و تحمل وزن بر دوش آنهاست، به کابینتی احتیاج دارند که استحکام بالایی داشته باشد.
لازم به‌ذکر است که کابینت کنار سینک با آب ارتباط دارد لذا از جنسی باید باشد که در برابر آب، آسیب‌پذیری کمتری داشته باشد.

اشغال فضای زیاد زیر کابینتی

درست است که سینک زیرکار، فضای بسیار کمی را در بالای پیشخوان اشغال می‌کند. اما با نصبی که دارد، بیشتر کابینت زیری را به خود اختصاص می‌دهد. با انتخاب سینک زیر کار نمی‌توان وسایل زیادی را در کابینت زیری آن قرار داد.

قیمت سینک زیر کار

سینک‌های زیر کار به‌ نسبت مابقی سینک ها گران‌تر هستند و برای خرید آن‌ها نیاز به مبالغ بیشتری‌ست.

مزایا سینک زیر کار

آشپزخانه زیبا و مدرن

یکی از مزیت های اصلی سینک های زیر کار نمای جذاب آن است. این مدل سینک طراحی زیبایی را برای آشپزخانه به ارمغان می‌آورد و بهترین گزینه‌ برای آشپزخانه‌هایی با سبک مدرن است. به این ترتیب سینک‌های زیر کار برای همه افرادی که می خواهند آشپزخانه ای متفاوت، با سبکی منحصربه‌فرد طراحی کنند مناسب تر هستند.

حداکثر استفاده از سطح میز کار

با نصب سینک زیر کار، می توان از سطح روی میز کابینت، حداکثر استفاده را برد. به لطف سینک های زیر کار، هیچ شکافی بین سینک و میز کار وجود نخواهد داشت در نتیجه فضای بیشتری برای آشپزخانه شما به ارمغان می‌آورد.

 سینک بهداشتی

شاید معایب سینک‌ زیر کار شما را از خرید این نوع سینک منصرف کند ولی اگر فردی بهداشتی و وسواسی هستید، این سینک یک خرید عالی برای شماست!سینک‌های زیر کار، نسبت به دیگر سینک‌ها بهداشتی‌تر هستند. این سینک‌ها در مدل‌های توکار، اتصال معمولی که میز را از سینک جدا می‌کند، ندارند. اینجا همان جایی است که بیشتر کثیفی‌ها و زباله‌ها در آن رخنه می‌کند و تمیز کردنش کار دشواری‌ست.

با سینک‌های زیر کار از این مشکل در امان خواهید بود. در عین حال، با یک سینک زیر کار، می‌توان زباله ها را مستقیماً در لگن ظرف‌شویی ریخت. از آنجایی که مانند سایر سینک‌ها هیچ مانعی در سر راه وجود ندارد، زباله‌ها مستقیماً به داخل سینک هدایت می‌شوند.

و در آخر

امیدواریم استفاده لازم را از این مقاله کرده باشید.

و به شما بزرگواران پیشنهاد می کنیم که دیگر وبلاگ های مارا نیز مشاهده بفرمایید..


قیمت سینک ظرفشویی , خرید سینک توکار درشهریار, سینک ظرفشویی ارزان در تهران , قیمت سینک ظرفشویی برند اسنایکو در شهریار , قیمت سینک تک لگن در شهریار, جدیدترین مدل سینک , تولید سینک برند اسنایکو, صفحه گرانیتی اسنایکو , سینک دوقلو توکار  , قیمت سینک سنگی , شماره تماس تولیدی سینک اسنایکو , بهترین صفحه گرانیتی اسنایکو در شهریار, ادرس تولیدی اسنایکو, لیست قیمت صفحه گرانیتی , snaiko , صفحه گرانیتی ضد خش , صفحه گرانیتی ضد لک ، قیمت سینک سفید گرانیتی در شهریار ، صفحه گرانیتی اسنایکو ، سینک گرانیتی اسنایکو ، اسنایکو ، تولیدی اسنایکو ، تولید سینک ظرفشویی گرانیتی ، سینک ظرفشویی اسنایکو ، تولید سبنک گرانیتی در تهران ، s.naiko , تولید سینک و صفحه گرانیتی در شهریار, تولید سینک گرانیتی در تهران ,